Engeri_Fiber_Des-2016_029.JPG
 

Om Eneri Fiber 

Eneri Fiber AS ble etablert i 2010 med det formålet at vi skulle bli en profesjonell leverandør av fibertjenester til offentlige og private aktører. I Eneri Fiber setter vi kundens behov først. Du skal være sikker på at du møter hyggelige og kompetente folk når du bestiller oppdrag hos oss. Dette er årsaken til den fine veksten vi har hatt siden oppstarten. At vi har vært Gasellebedrift i 2016, 2017, 2018 og 2019 viser også at kundene våre setter pris på det vi gjør for dem. Vi liker også å ta et samfunnsansvar i valgene vi gjør. Derfor er vi lærlingebedrift og har hatt gleden av å se at unge folk får seg et fagbrev og ikke minst en jobb de kan være stolte av. En del av videreutviklingen er også at vi i 2021 fikk miljøsertifisering i Miljøfyrtårn. Dette er et bevis på at vi har gjort mye riktig og at vi jobber bevisst med å redusere våre utslipp til miljøet. Les mer her.

Miljøfyrtårn-bedrift

Vi er sertifisert som Miljøfyrtårn-bedrift, og det er vi svært stolte over! Som Miljøfyrtårn tar vi aktivt miljøansvar og bidrar til grønn omstilling. Les mer her

VÅRE TJENESTER

 

Fiber

Eneri Fiber har kompetanse og utstyr til å utføre alle typer fiberjobber. Siden oppstarten i 2010 har vi utført mange små og store fiberjobber basert på singlemodus og multimodus kabel.
Trenger du hjelp med å få bygd et moderne nett i et boligfelt, et industriområde eller i et industribygg så er det bare å ta kontakt. Vi får jobben gjort til riktig pris og til avtalt tid.
Vi er selvfølgelig NKOM sertifisert og godkjent til jobbene vi utfører.

Dokumentasjon / Kvalitetssikring

Vi leverer dokumentasjon som sikrer kundene våre et nett det er mulig å finne ut av i etterkant.
Vi har det beste utstyret for å teste/sikre at jobben blir levert iht. de gitte normer og forskrifter arbeidet skal utføres etter.

Internettaksess

Vi er også forhandler av internettaksess fra flere aktører.

Dette for at du som kunde skal få den beste løsningen der du operer fra.

Strukturert kabling

Eneri Fiber har også lang erfaring med strukturerte datanett.

Vi tar på oss jobben fra prosjektering til ferdig dokumentert nett.

Fiberblåsing og graving

Har du behov for å få lagt fiberkabel til et industribygg eller et privat hus så må det graves rør, og så må fiberkabelen blåses inn i røret. Denne jobben kan vi utføre. Vi kan prosjektere, grave, legge ned rør og blåse inn nødvendig kabel. 
Vi har erfaring med blåsing på store prosjekter og har utstyr for å blåse flere km i et strekk. 
Ta kontakt med oss for befaring og pris. 

IT tjenester

Dersom du har behov for videoløsning og skjermer til et møterom, mobilt bedriftsnett eller dyktige datakonsulenter som kan bistå med Microsoft, backup, ASP, så ta kontakt med vårt datterselskap Eneri IT AS.  Klikk for mer info

 

Noen av våre kunder og leverandører

 

Ansatte

Ben Kevin Gilbu

Montør
IMG_4612_edited.jpg
Tlf: 93 41 38 25
Epost: ben.kevin@enerifiber.no

Dag Jahnsen

Montør
IMG_4610_edited.jpg
Tlf: 91 90 18 20
Epost: dagj@enerifiber.no

Ben-Levi Jensen

Prosjektleder
IMG_4618_edited.jpg
Tlf: 91 37 35 73
Epost: ben-levi@enerifiber.no

Irene Skorstad Jensen

Økonomi / Regnskap
IMG_4603_edited.jpg
Tlf: 95 42 93 26
Epost: irene@enerifiber.no

Mille Lilja Eilertsen

Lærling
IMG_4595_edited.jpg
Tlf: 476 82 154
Epost: mille@enerifiber.no

Benjamin Usler

Montør
IMG_4605_edited.jpg
Tlf: 98 01 02 18
Epost: benjamin@enerifiber.no

Jonathan Jensen

Montør
IMG_4598_edited.jpg
Tlf: 95 99 40 39
Epost: jonathan@enerifiber.no

Mikal Røed

Montør
IMG_4597_edited.jpg
Tlf: 93 60 95 52
Epost: mikal@enerifiber.no

Magnus Stor

Montør
IMG_4615_edited.jpg
Tlf: 94 88 14 68
Epost: magnus@enerifiber.no

Sondre Askevoll

Montør
IMG_4586_edited.jpg
Tlf: 45 91 23 90
Epost: sondre@enerifiber.no

Jahn Ove Jahnsen

Montør
IMG_06261.jpg
Tlf: 926 04 000
Epost: jahn.ove@enerifiber.no

André Bakke

Montør
IMG_4593_edited.jpg
Tlf: 46 65 21 49
Epost: andre@enerifiber.no

David Jensen

Daglig Leder
IMG_4613_edited.jpg
Tlf: 91 84 94 10
Epost: david@enerifiber.no

Arturas Leonavicius

Montør
IMG_4617_edited.jpg
Tlf: 922 69 392
Epost: arturas@enerifiber.no

Sharon Szachi

Montør
IMG_4604_edited.jpg
Tlf: 467 01 250
Epost: sharon@enerifiber.no
 

Kontakt oss

Takk for innsendingen din!